هزینه اخذ مشاوره ایزو

برای اخذ گواهینامه ایزو از مراجع معتبر نیاز به انجام دستورالعمل هایی می باشد که ممکن است افراد درباره آن ها اطلاعات کافی نداشته باشند. با توجه به این موضوع افرادی که قصد اخذ گواهینامه ایزو را دارند باید در ارتباط با آن مشاوره های لازم را انجام دهند. مشاوره ایزو نیز شامل هزینه جداگانه می باشد که در ادامه در ارتباط با آن توضیحاتی به شما ارائه خواهیم داد.


هزینه اخذ مشاوره ایزو

نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که هزینه مشاوره ایزو وابسته به عوامل متعددی است، گذشته از این ها اخذ گواهینامه ایزو و رعایت استاندارد های مورد نیاز برای صدور گواهینامه ایزو نیز شامل هزینه های جداگانه ای می شود. گستردگی هزینه های مربوط به مشاور ایزو آنقدر زیاد است که نمی توان بدون شناخت و بررسی عوامل موثر، مبلغ دقیقی برای آن اعلام کرد.

عوامل موثر بر هزینه مشاوره ایزو عبارتند از :

1.اندازه سازمان

2.نوع فعالیت سازمان

3. میزان ریسک پذیری فعالیت سازمان

4. تعداد پرسنل سازمان

5. استاندارد درخواستی سازمان


به طور کلی مشاوره و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت مانند گواهینامه ایزو 9001 ، ایزو 1400 و ... که استاندارد های عمومی محسوب می شوند، هزینه کمتری نسبت به استاندارد های تخصصی خواهند داشت. برای اخذ ایزو پر کاربرد و عمومی دستورالعمل های کلی عموما یکسان بوده و به همین دلیل هزینه مشاوره ایزو کمتر می باشد اما برخی از گواهینامه هایی که به صورت تخصصی ارائه می شوند، نیازمند مشاوره جداگانه و دقیق تری هستند که این موضوع سبب تغییرات هزینه آن ها می شود.


استاندارد های خاص هزینه های جانبی و به تبع آن هزینه های مشاوره بیشتری خواهند داشت. از جمله هزینه های جانبی اخذ گواهینامه ایزو خاص به موارد زیر می توان اشاره کرد:

هزینه اخذ مشاوره ایزو


هزینه های جانبی مشاوره گواهینامه های خاص:

1.هزینه مجهز کردن آزمایشگاه برای برخی از استاندارد ها همچون اخذ گواهینامه ایزو 17021

2. هزینه تغییر و استاندارد سازی محیط کار در گواهینامه هایی مانند GMP در صنایع دارویی و غذایی

3.هزینه کنترل مستندات و کنترل سوابق ( این هزینه ها در کلیه استاندارد ها اعم از عمومی و تخصصی باید در نظر گرفته شود)

4.آموزش پرسنل موثر در کیفیت (این هزینه ها در کلیه استاندارد ها اعم از عمومی و تخصصی باید در نظر گرفته شود)

نکته: چنانچه سازمان درخواست کننده استقرار سیستم و مشاوره ایزو دارای شرایط مناسب در محیط کار و آزمایشگاه ها ( در صورت وجود) باشد، هزینه های مشاوره ایزو و استقرار سیستم های گواهینامه ایزو ناچیز خواهد بود.


نکته ای که می بایست در نظر گرفت این است که هزینه مشاوره ایزو ممکن است به عوامل دیگری همچون میزان پیچیدگی و اندازه سازمان، نیاز متقاضی اخذ گواهینامه ایزو و و ابعاد خدمات مورد نیاز، تعداد دفاتر و شرکت ها، میزان گردش مالی شرکت در سال، تعداد کارکنان مجموعه و... بستگی داشته باشد و به همین دلیل نمی توان به طور قطعی برآورد هزینه شود.


روش های مشاوره ایزو به چه شکل است؟

بر اساس نیاز متقاضی و نوع گواهینامه مورد نیاز هزینه مشاوره می تواند به صورت های مختلف صورت گیرد. به طور مثال شما می توانید به روش آنلاین پیش از اخذ گواهینامه ایزو مورد نظر خود اقدام به مشاوره های لازم و عمومی جهت یادگیری برخی موارد از جمله آموزش کارکنان و... نمایید که این نوع مشاوره به صورت تخصصی نمی باشد. چنین دوره هایی عموما ارزان قیمت بوده و برای مشاوره های تخصصی مناسب نمی باشد.


برای انجام مشاوره دقیق و کامل می توان از روش های پیشرفته و مستقیم مشاوره استفاده کرد که این نوع مشاوره برای اخذ گواهینامه ایزو پرکاربرد و دارای اهمیت بسیار مناسب می باشد. انجام این مشاوره با بررسی روش های مورد نیاز شرکت یا سازمان شما انجام می شود و به همین دلیل دارای دقت بیشتری می باشد.


این نوع از مشاوره تمرکز کاملی بر روی روش های اصولی کسب و کار، بررسی و نظارت کامل بر روی فرآیند ها، بررسی نواقص و مشکلات و تمرکز بر روی حل آن ها و... دارد.


اخذ مشاوره پیشرفته از مشاوران متخصص

با توجه به این که مشاورانی که برای اخذ گواهینامه ایزو در چنین کیفیتی نیازمند تخصص و مهارت بسیار بالایی می باشند و مهارت آن ها در مرحله بالایی قرار دارد تعدادشان نسبت به سایر مشاوران اخذ ایزو کمتر می باشد و طبیعی است که هزینه مشاوره با چنین افرادی دارای هزینه های بیشتری باشد.


مشاوران ایزو در مرحله نخست از محل کار و مجموعه شما به صورت حضوری بازدید به عمل خواهند آورد و پس از ارزیابی و بررسی های لازم سیستم مدیریت مستند بر اساس نیاز مجموعه تهیه خواهند نمود و بر با توجه به آن ها اقدام به صدور گواهینامه ایزو می نمایند.


شرکت QAL به عنوان مرجع صدور گواهینامه ایزو یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه می باشد. ما با در اختیار قرار دادن مشاوران زبده در زمینه اخذ گواهینامه ایزو قادر به انجام مشاوره های لازم جهت پیشرفت مدیریتی و سازمانی شما خواهیم بود. اگر قصد انجام مشاوره در زمینه اخذ گواهینامه ایزو مورد نشر خود را دارید، می توانید با ما در ارتباط باشید.


هزینه اخذ و صدور گواهینامه ایزو

عمده هزینه مربوط به صدور ایزو به هزینه های ممیزی اختصاص می یابد.اخذ گواهینامه ایزو شامل مراحل و مراتب بخصوصی می شود و گاهی این فرایند می تواند پیچیده و تا حدودی طولانی نیز گردد.انجام امور ممیزی سازمان های مختلف نیاز به افراد متخصص جهت بررسی نقاط قوت و ضعف سازمان

گواهینامه ایزو 16949

صنعت خودرو نمونه ای از صنایعی است که مجموعه ای از ویژگی ها مانند محصولات پیچیده، اهمیت بالای کیفی، الزامات ایمنی، بازار گسترده فروش، ضریب اشتغال زایی قابل توجه وغیره را دارا میباشد. با در نظر گرفتن تمام ویژگی ها ،سیتم مدیریت کیفی که برای یک مجموعه تولید کننده خودرو و یا قطعات آن گزینش میگردد، باید حائز شرایط و الزاماتی باشد که توانای پاسخگویی به تمامی موارد فوق را دارا باشد.

ممیزان QAL چه ویژگی هایی باید داشته باشند ؟

کلیه اشخاص دخیل در انجام ممیزی سیستم مدیریت کیفیت باید شایستگی و دانش لازم را براساس الزامات شایستگی ایزو 17021:2011 که در زیر بدان اشاره شده است ، داشته باشند . لازم نیست که کلیه اعضای تیم ممیزی شایستگی یکسان داشته باشند، بلکه تیم ممیزی می تواند برای انجام یک ممیزی شایستگی کافی داشته باشد

نشان CE

کلمه CE بروی بسیاری از محصولات معامله شده در بازار های منطقه اقتصادی اروپا (EEA) مشاهده میشود. EEA شامل کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ است.

شرایط اخذ ایزو برای شرکتها

نیازی به شرایط خاصی برای اخذ گواهینامه ایزو نمیباشد.هرشرکتی دارای دفترمرکزی ویا ودرحال کار میتواند گواهینامه ایزو دریافت نماید.تعداد پرسنل ، حجم سازمان ، تعداد فرآیندهای اجرایی ، نقش بسزایی درراستای پیاده سازی ایزو و درنهایت اخذ گواهینامه ایزو دارند.

گواهینامه ایزو 45001

از نکات مهمی که می بایست برای میسر سازی نکات بهداشتی و بالا بردن ایمنی در مشاغل به آن توجه نمود ، رعایت دستورالعمل هایی است که با اخذ گواهینامه ایزو 45001 حاصل می شود.این گواهینامه بر اساس سازمان جهانی استانداردسازی یا همان ایزو تهیه و تدوین شده است و دارای ملزومات و مقررات خاصی می باشد.بنابراین واحد های صنعتی و صنایع به منظور کاهش حوادث و بالا بردن ایمنی ملزم به اخذ ایزو 45001 می باشند.