هزینه اخذ مشاوره ایزو

برای اخذ گواهینامه ایزو از مراجع معتبر نیاز به انجام دستورالعمل هایی می باشد که ممکن است افراد درباره آن ها اطلاعات کافی نداشته باشند. با توجه به این موضوع افرادی که قصد اخذ گواهینامه ایزو را دارند باید در ارتباط با آن مشاوره های لازم را انجام دهند. مشاوره ایزو نیز شامل هزینه جداگانه می باشد که در ادامه در ارتباط با آن توضیحاتی به شما ارائه خواهیم داد.


هزینه اخذ مشاوره ایزو

نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که هزینه مشاوره ایزو وابسته به عوامل متعددی است، گذشته از این ها اخذ گواهینامه ایزو و رعایت استاندارد های مورد نیاز برای صدور گواهینامه ایزو نیز شامل هزینه های جداگانه ای می شود. گستردگی هزینه های مربوط به مشاور ایزو آنقدر زیاد است که نمی توان بدون شناخت و بررسی عوامل موثر، مبلغ دقیقی برای آن اعلام کرد.

عوامل موثر بر هزینه مشاوره ایزو عبارتند از :

1.اندازه سازمان

2.نوع فعالیت سازمان

3. میزان ریسک پذیری فعالیت سازمان

4. تعداد پرسنل سازمان

5. استاندارد درخواستی سازمان


به طور کلی مشاوره و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت مانند گواهینامه ایزو 9001 ، ایزو 1400 و ... که استاندارد های عمومی محسوب می شوند، هزینه کمتری نسبت به استاندارد های تخصصی خواهند داشت. برای اخذ ایزو پر کاربرد و عمومی دستورالعمل های کلی عموما یکسان بوده و به همین دلیل هزینه مشاوره ایزو کمتر می باشد اما برخی از گواهینامه هایی که به صورت تخصصی ارائه می شوند، نیازمند مشاوره جداگانه و دقیق تری هستند که این موضوع سبب تغییرات هزینه آن ها می شود.


استاندارد های خاص هزینه های جانبی و به تبع آن هزینه های مشاوره بیشتری خواهند داشت. از جمله هزینه های جانبی اخذ گواهینامه ایزو خاص به موارد زیر می توان اشاره کرد:

هزینه اخذ مشاوره ایزو


هزینه های جانبی مشاوره گواهینامه های خاص:

1.هزینه مجهز کردن آزمایشگاه برای برخی از استاندارد ها همچون اخذ گواهینامه ایزو 17021

2. هزینه تغییر و استاندارد سازی محیط کار در گواهینامه هایی مانند GMP در صنایع دارویی و غذایی

3.هزینه کنترل مستندات و کنترل سوابق ( این هزینه ها در کلیه استاندارد ها اعم از عمومی و تخصصی باید در نظر گرفته شود)

4.آموزش پرسنل موثر در کیفیت (این هزینه ها در کلیه استاندارد ها اعم از عمومی و تخصصی باید در نظر گرفته شود)

نکته: چنانچه سازمان درخواست کننده استقرار سیستم و مشاوره ایزو دارای شرایط مناسب در محیط کار و آزمایشگاه ها ( در صورت وجود) باشد، هزینه های مشاوره ایزو و استقرار سیستم های گواهینامه ایزو ناچیز خواهد بود.


نکته ای که می بایست در نظر گرفت این است که هزینه مشاوره ایزو ممکن است به عوامل دیگری همچون میزان پیچیدگی و اندازه سازمان، نیاز متقاضی اخذ گواهینامه ایزو و و ابعاد خدمات مورد نیاز، تعداد دفاتر و شرکت ها، میزان گردش مالی شرکت در سال، تعداد کارکنان مجموعه و... بستگی داشته باشد و به همین دلیل نمی توان به طور قطعی برآورد هزینه شود.


روش های مشاوره ایزو به چه شکل است؟

بر اساس نیاز متقاضی و نوع گواهینامه مورد نیاز هزینه مشاوره می تواند به صورت های مختلف صورت گیرد. به طور مثال شما می توانید به روش آنلاین پیش از اخذ گواهینامه ایزو مورد نظر خود اقدام به مشاوره های لازم و عمومی جهت یادگیری برخی موارد از جمله آموزش کارکنان و... نمایید که این نوع مشاوره به صورت تخصصی نمی باشد. چنین دوره هایی عموما ارزان قیمت بوده و برای مشاوره های تخصصی مناسب نمی باشد.


برای انجام مشاوره دقیق و کامل می توان از روش های پیشرفته و مستقیم مشاوره استفاده کرد که این نوع مشاوره برای اخذ گواهینامه ایزو پرکاربرد و دارای اهمیت بسیار مناسب می باشد. انجام این مشاوره با بررسی روش های مورد نیاز شرکت یا سازمان شما انجام می شود و به همین دلیل دارای دقت بیشتری می باشد.


این نوع از مشاوره تمرکز کاملی بر روی روش های اصولی کسب و کار، بررسی و نظارت کامل بر روی فرآیند ها، بررسی نواقص و مشکلات و تمرکز بر روی حل آن ها و... دارد.


اخذ مشاوره پیشرفته از مشاوران متخصص

با توجه به این که مشاورانی که برای اخذ گواهینامه ایزو در چنین کیفیتی نیازمند تخصص و مهارت بسیار بالایی می باشند و مهارت آن ها در مرحله بالایی قرار دارد تعدادشان نسبت به سایر مشاوران اخذ ایزو کمتر می باشد و طبیعی است که هزینه مشاوره با چنین افرادی دارای هزینه های بیشتری باشد.


مشاوران ایزو در مرحله نخست از محل کار و مجموعه شما به صورت حضوری بازدید به عمل خواهند آورد و پس از ارزیابی و بررسی های لازم سیستم مدیریت مستند بر اساس نیاز مجموعه تهیه خواهند نمود و بر با توجه به آن ها اقدام به صدور گواهینامه ایزو می نمایند.


شرکت QAL به عنوان مرجع صدور گواهینامه ایزو یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه می باشد. ما با در اختیار قرار دادن مشاوران زبده در زمینه اخذ گواهینامه ایزو قادر به انجام مشاوره های لازم جهت پیشرفت مدیریتی و سازمانی شما خواهیم بود. اگر قصد انجام مشاوره در زمینه اخذ گواهینامه ایزو مورد نشر خود را دارید، می توانید با ما در ارتباط باشید.


گواهینامه ایزو GMP

GMP استانداردی برای روش های تولیدی به منظور تطابق با الزمات قانونی مقررات اتحادیه اروپا 1935/2004/EG در ارتباط با موادغذایی می باشد. GMP از گواهینامه های مرتبط به سازمان غذا و دارو کشور آمریکا است که به منظور روش های تولید مناسب مورد استفاده قرار می گیرد ، برای صنایعی همچون دارو ، غذا و همچنین آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. اخذ گواهینامه ایزو GMP کلیه شرکت های تولید کننده موارد ذکر شده را ملزم به رعایت استاندارد های از پیش تعیین شده برای تولید و بسته بندی محصولات و دستگاه ها می نماید.

ایزو چیست ؟

در سال 1946 بیش از 25 کشور در مؤسسه مهندسان عمران در لندن ملاقات کردند تا یک سازمان بین المللی جدید ایجاد کنند که هدف آن «تسهیل هماهنگی و هماهنگی بین المللی استانداردهای صنعتی» بود. از این پس، سازمان های جدید ISO در ماه فوریه 1947 عملیات خود را آغاز کردند.

استاندارد 13485 - سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی

ایزو 13485 در حقیقت مبناهای سیستم مدیریت کیفیت را مشخص می کند که در آن سیستم سازمان مربوطه نیاز به ارائه مدارک و نشان دادن توانایی خود در ارائه تجهیزات پزشکی و خدمات مرتبط با آن را دارد. بنابراین اخذ گواهینامه ایزو 13485 می بایست جز اولویت شرکت های ارائه کننده تجهزیات پزشکی قرار بگیرد.

نام تجاری یا برند

هدف از نام تجاری یا برند، انتقال پیام نام تجاری، ایجاد وفاداری مشتری به برند ، متقاعد کردن خریدار برای محصول است. برند - نام تجاری -شکل دهنده ی درک مشتری از محصول است. هدف اصلی از نام تجاری یا برند "ایجاد تمایز" است. برند قوی تعلل ، شک و تردید مشتریان در مورد خطرات مالی، اجتماعی و امنیتی در هنگام خرید کالا یا خدمت را کاهش داده و بر قدرت تصمیم گیری تاثیر میگذارد.

اصطلاحات مربوط به گواهینامه ایزو

برای آشنایی با روند اخذ گواهینامه ایزو و یا آگاهی بیشتر با فرایند استاندارد سازی، سازمان ایزو اقدام به ارائه تعاریف و اصطلاحاتی نموده است که توسط کشورهای عضو این سازمان به شکل هماهنگ پایه گذاری شده است. زبان اصلی تعاریف یکپارچه سازمان ایزو بر اساس دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی می باشد و آنچه که می توان مشاهده کرد استفاده از واژه ها و اصطلاحات بر اساس این دو زبان می باشد که هر کشور می تواند آن را بر اساس زبان کشور خود ترجمه نماید.

گواهینامه HACCP چيست؟

HACCP یا سیستم کنترل نقطه بحرانی تجزیه و تحلیل خطر یک سیستم کنترل فرایند است که خطرات را شناسایی می کند ممکن است در فرآیند تولید مواد غذایی اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع خطرات در هر مرحله از فرآیند را کاهش می دهد.