گواهینامه ایمنی و بهداشتی آموزشگاههای آرایشی و آرایشگاهها

امروزه بسیاری از بانوان اقدام به یادگیری آرایشگری و مشاغل مرتبط با این زمینه می نمایند.این افراد برای توسعه کسب و کار خود و جذب مشتری نیاز به انجام پروسه های مهمی را دارد که یکی از مهم ترین آن ها اخذ گواهینامه ایزو ایمنی و بهداشتی آرایشگری می باشد.اطمینان مشتریان درباره شرایط و کیفیت کار شما در آرایشگاه می توانند مهم ترین رکن بازخورد مثبت و جلب مشتری باشد.بنابراین پس از اخذ مدرک آرایشگری و صدور کارت بهداشت شما می توانید به انجام برخی الزامات برای محیط کار خود اقدام به اخذ گواهینامه آرایشگری نمایید.اما برای اخذ ایزو آرایشگری نیاز به انجام چه دستورالعمل هایی است؟


استاندارد ایمنی و بهداشتی آرایشگاه ها

این استاندارد که مجموعه ای از الزامات و قوانین تخصصی آرایشگاه های آمریکا را در بردارد و به عنوان ابزاری کارآمد به آرایشگاه ها کمک می نماید که خود را با الزامات بهداشتی و ایمنی روز دنیا منطبق نموده و اطمینان خاطر مشتریان خود را بیش از پیش جلب نمایند. بنابراین آرایشگاه هایی که اقدام به اخذ گواهینامه ایزو مربوط به این زمینه می نمایند مشتریان بیشتری را به دلیل کیفیت استاندارد کاری و محیطی می توانند به خود جلب نمایند.


همچنین ترکیب این استاندارد با استاندارد مدیریت کیفیت خدمات یعنی ایزو9001  ، تضمین قابل قبولی را در سطح بین المللی برای آرایشگاه یا آموزشگاه آرایشی شما ایجاد نموده و همواره وضعیت عملکردی، بهداشتی و ایمنی آرایشگاه شما را بهبود داده که نهایتا به سوددهی بیشتر منجر خواهد شد. 


با پیاده سازی این استاندارد به صورت تلفیقی با سری های ارزیابی ایمنی و بهداشت حرفه ای ( ایزو 18001 ) کلیه عوامل بیماری زا را در محدوده آرایشگاه ها شناسایی، ارزیابی و دسته بندی شده و با ایجاد یک مکانیزم کنترلی مناسب، از رشد و نمو هرگونه بیماری در محل کار جلوگیری بعمل می آورد.


شرایط اخذ ایزو آرایشگاه ها

نکته ای که افراد باید از آن اطلاع داشته باشند این است که به منظور شروع به فعالیت در زمینه های آرایشی بهداشتی نیاز به مدارک معتبر جهت تاسیس سالن می باشد.بنابراین جواز تاسیس مهم ترین رکن برای اطمینان مشتری از سالن آرایشی شما می باشد.اخذ کارت بهداشت نیز از دیگر نکاتی است که برای اخذ ایزو بدان نیاز می باشد.


به زبان ساده جهت اخذ گواهینامه ایزو ایمنی و بهداشتی آرایشگاه شما ملزم به رعایت موارد زیر می باشید:

• اهداف و سیاست های سازمان را با تجزیه و تحلیل واقعیات درون و برون سازمانی، بخصوص وضعیت بازارهای هدف، تعیین و شفاف نمایید.

• فرآیندهای موثر سازمان بر تامین نیازمندی ها و انتظارات مشتریان را شناسایی نمایید و توالی و تعامل این فرآیند ها را تعیین کنید.

• نحوه انجام و مدیریت بر این فرایندها را براساس الزامات استاندارد تعیین و بصورت یک سیستم مستند نمایید.

• سیستم مستند شده را اجرا کنید :این سیستم  شامل پایش ، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل عملکرد فرآیندها و میزان دستیابی به  اهداف از قبل تعیین شده می باشد.

• اقدامات لازم را برای دستیابی به اهداف و اصلاح مشکلات مشاهده شده برنامه ریزی و اجرا کنید .


سایر گواهینامه های مرتبط با آرایشگاه ها

با رعایت الزامات مرتبط با گواهینامه ایزو مدیریت کیفیت ، آرایشگاران می توانند اقدام به اخذ ایزو 9001 نمایند که در کنار آن در صورت رعایت قوانین استانداردهای رضایت مندی مشتری ، می توانند موفق به اخذ گواهینامه ایزو 10002 شده و کسب و کار خود را رونق ببخشند. با در اختیار داشتن گواهینامه های ذکر شده ، توانایی شما در دید مشتریان قرار خواهد گرفت و به واسطه رعایت الزامات ، مشتریان می توانند با اطمینان خاطر خدمات مورد نشر خود را در آرایشگاه شما انجام دهند. در حقیقت مسیر حرفه ای شدن در این زمینه به اخذ گواهینامه ایمنی و بهداشتی آرایشگری متصل می باشد.


از مهم ترین مزایای اخذ گواهینامه ایزو و صدور آن برای آرایشگاه ها که یک سیستم یکپارچه می باشد ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

✔ افزایش سطح رضایت مشتریان ،

✔ کاهش خدمات نامنطبق با سلیقه مشتری ،

✔ کاهش میزان شکایات مشتری ،

✔ افزایش سطح کیفیت خدمات آرایشگاه ،

✔ اداره آسان تر آرایشگاه ،

✔ گسترش بازارها و افزایش تعداد مشتریان سازمان ها ،

✔ ایجاد اطمینان در مشتریان ،

✔ کسب برتری فزاینده نسبت به رقبا


ممیزی و ثبت و اخذ گواهینامه ایزو بین المللی برای سیستم مدیریت سازمان توسط QAL به شما کمک می کند از اجرای اثر بخش این سیستم اطمینان یابید ، همینطور این اطمینان را در مشتریان و سایر طرف های زینفع ایجاد کنید که سیستم مدیریت کیفیت شما برای تامین نیازمندی ها و انتظارات آنها استقرار یافته و به طور اثر بخشی در حال اجراست . با در اختیار داشتن این گواهینامه ها شما می توانید نسبت به سایر رقبای خود برتری را به صورت ملموس احساس نمایید و در حوزه کاری خود پیشرفت داشته باشید.


در پایان چنانچه قصد اخذ ایزو آرایشگری برای کسب و کار خود را دارید ، می توانید جهت مشاوره و یا اخذ گواهینامه ایزو با کارشناسان ما در شرکت QAL در ارتباط باشید تا با این کار پیشرفت کاری خود را شاهد باشید.


گواهینامه ایزو 10006

پیاده سازی و داشتن گواهینامه سیستم مدیریت پروژه ایزو10006 به کارفرما این اطمینان را می دهد که پیمانکار دارای یک نظام منسجم مدیریتی برای رسیدن به اهداف پروژه می باشد و در سازمان هایی که استاندارد مدیریت پروژه مانند PMBOK یا ایزو10006 در آن پیاده سازی شده ضمن سازماندهی بهتر به امور و فرآیند ها باعث افزایش کارآیی و اثربخشی فعالیت ها می گردد.

شرایط تمدید گواهینامه ایزو

قطعا اهمیت اخذ گواهینامه ایزو برای مشاغل بر هیچ کس پوشیده نبوده و هر ارگان ، سازمان یا شرکتی به منظور رشد و پیشرفت در حرفه خود و همچنین افزایش میزان رضایت مشتری نیاز به اخذ ایزو دارد.مراحل اخذ گواهینامه ایزو شامل انجام دستورالعمل هایی است که منجر به بهبود کیفیت مشاغل و در نهایت به رشد و پیشرفت سازمان منجر خواهد شد. اما آنچه که مطرح می باشد این است که پس از اخذ گواهینامه ایزو بایستی به این موضوع توجه شود که این گواهینامه به صورت مادام العمر اعتبار نداشته و همانند سایر گواهینامه ها دارای تاریخ اعتبار می باشد.

گواهینامه ایزو 50001

ایزو 50001 شامل تمام اقداماتی است که دربرگیرنده طرح ریزی،برنامه ریزی،اجرا و کنترل مؤثر با اطمینان از حداقل مصرف انرژی برای انجام فعالیت های سازمان است.همچنین سیستم مدیریت انرژی به سازمانها کمک می کند تا به صورت مستمر و منظم نسبت به بهبود عملکرد انرژی در قبال الزامات قانونی و سایر قوانین اقدام نمایند. سیستم مدیریت انرژی ایزو 50001 ، بر مبنای مدل بهبود مستمر

نام تجاری یا برند

هدف از نام تجاری یا برند، انتقال پیام نام تجاری، ایجاد وفاداری مشتری به برند ، متقاعد کردن خریدار برای محصول است. برند - نام تجاری -شکل دهنده ی درک مشتری از محصول است. هدف اصلی از نام تجاری یا برند "ایجاد تمایز" است. برند قوی تعلل ، شک و تردید مشتریان در مورد خطرات مالی، اجتماعی و امنیتی در هنگام خرید کالا یا خدمت را کاهش داده و بر قدرت تصمیم گیری تاثیر میگذارد.

گواهینامه نشان حلال

استاندارد حلال – HALAL – توسط گروهی از کارشناسان استاندارد سازی سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) و توسط کمیته فنی استانداردها و مؤسسه مترولوژی کشورهای اسلامی (SMIIC) در مورد مسائل مربوط به مواد غذایی حلال به تصویب رسیده است.

گواهینامه IMS

IMS یا سیستم مدیریت یکپارچه یک پایگاه داده و سیستم مدیریت معاملات است که ابتدا توسط IBM در سال 1968 برای پشتیبانی از برنامه فضایی آپولو ناسا معرفی شد.IMS در واقع ترکیبی از یک سیستم مدیریت کیفیت ، یک سیستم زیست محیطی و یک سیستم بهداشت و ایمنی است که در کنار یکدیگر سیستم مدیریت یکپارچه یا همان IMS را تشکیل می دهند.اخذ گواهینامه سیستم IMS نقش مهمی در افزایش سرعت رشد شرکت ها و همچنین کاهش هزینه های کیفی دارد.