اخذ گواهینامه ایزو 9001

هنگامی که هر کدام از گواهینامه های ایزو از جمله ایزو 9001 را دریافت می کنید، به بیش از یک میلیون سازمان در سراسر جهان می پیوندید که کسب و کار خود را با این سیستم مدیریتی بهبود بخشیده اند. ایزو 9001 نه تنها به عنوان سیستم مدیریت کیفیت جامع (QMS) در سطح جهان به رسمیت شناخته شده بلکه به عنوان یک ابزار قدرتمند بهبود کسب و کار نیز شناخته شده است.یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 به شما کمک می کند تا به طور مداوم نظارت و مدیریت کیفیت در سراسر کسب و کار شما جاری باشد. ایزو 9001 به عنوان مهم ترین و پر کاربرد ترین استاندارد دنیا شناخته می شود. جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 می توانید با کارشناسان ما در شرکت QAL در ارتباط باشید.


درباره ISO 9001:

ایزو 9001 استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیتی (QMS) است که می تواند به هر سازمان بدون توجه به اندازه آن سود برساند.در حقیقت شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال افزایش کیفیت تولیدات و خدمات خود به منظور ارتقای سطح کیفی شرکت خود هستند ، می بایست اقدام به اخذ گواهینامه ایزو 9001 نمایند تا بر اساس دستورالعمل های این استاندارد ، سبب بهبود خدمات خود شوند.علاوه بر این مشتریان چنین ارگان هایی با اطلاع از در اختیار داشتن این استاندارد بیشتر به شرکت شما سوق پیدا خواهند نمود. گواهینامه مدیریت کیفیت ISO 9001 به عنوان ابزار قدرتمند بهبود کسب و کار طراحی شده است که می تواند به سازمان شما کمک هایی که شامل موارد ذکر شده در ذیل هست داشته باشد:

✔ بهبود مداوم، عملیات ساده و کاهش هزینه ها

✔ کسب کسب و کار بیشتر و رقابت در مناقصات

✔ کسب رضایت بیشتر مشتریان

✔ انعطاف پذیری بیشتر و رسیدن به یک کسب و کار پایدار

✔ رسیدن به حکومت قوی و سازمان یافته در سازمان

✔ عملکرد موثر ذینفعان و تامین زنجیره تولید

اخذ ایزو 9001


آخرین بروزرسانی گواهینامه ایزو 9001

نکته ای که در ارتباط با اخذ گواهینامه ایزو 9001 می بایست از آن اطلاع داشت بروزرسانی هایی است که هر چند سال یکبار بر روی آن انجام می شود و بر اساس بازنگری و تجدید نظر های صورت گرفته (با توجه به فرآیند های جدید سازمانی) نسخه ی جدیدی از آن را شاهد هستیم. آخرین نسخه بروز رسانی شده این گواهینامه ، ISO 9001:2015 می باشد که با تغییراتی نسبت به نسخه قبلی ارائه شده است.


سوالات متداول مشتریان در مورد ISO 9001:

چگونه می توان گواهینامه ایزو 9001 را دریافت کرد ؟

ما می دانیم که صدور گواهینامه ایزو 9001 به راحتی قابل دستیابی نیست و برای اخذ گواهینامه ایزو نیاز به انجام دستورالعمل های خاصی می باشد. کارشناسان ما در شرکت QAL به شما کمک می کنند تا این اطمینان برای مشتریان حاصل شود که فرآیند دریافت و اخذ ایزو سیستم مدیریت کیفیت در سازمانشان کار مشکل و پیچیده ای نباشد و بیشترین سود را برایشان داشته باشد. کارشناسان با توجه به اینکه شما در حال اجرای سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 هستید و اینکه در مرحله اخذ گواهینامه ایزو این استاندارد می باشید شما را راهنمایی می کنند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می بایست مراحل ذیل را بررسی و اجرایی نمایید:


شروع بکار با سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 چگونه است؟

در این مرحله می بایست بهترین راه برای شروع مراحل اخذ گواهینامه ایزو سیستم مدیریت کیفیت برای سازمان خود را دریابیم و بدانیم که چرا ISO 9001 استاندارد سیستم مدیریتی است که می تواند برای هر کسب و کار بزرگ یا کوچکی سودمند باشد.


گواهینامه مدیریت کیفیت ISO 9001 چیست؟

یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 (QMS) به شما کمک می کند که به طور مداوم نظارت و مدیریت کیفیت را در سراسر سازمان خود پیاده سازی و اجرایی نمایید و این یک ابزار قدرتمند بهبود کسب و کار است که به شما کمک می کند تا فرآیندهای خود را به کار ببندید تا بتوانید به طور مرتب رضایت مشتریان خود را جلب نمایید.اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت هم برای مشتری و هم برای شرکت نتیجه ایده آلی به دنبال خواهد داشت.


چگونه می توانید سازمان خود را برای اخذ ایزو ISO 9001 آماده کنید؟

آمادگی کامل کلید دستیابی به بیشترین میزان بهره وری از ایزو 9001 است. ما ابزار، خدمات و کارشناسان را برای ایجاد اعتماد به نفس و کمک به شما در شروع کار فراهم می کنیم.در اولین مرحله می بایست مطمئن شوید که اطلاعات کافی از متن استاندارد ایزو 9001 را دارید. برای رسیدن به اطلاعات کافی می بایست نسخه ای از متن این استاندارد را از تیم رهبری خود و یا مکانی معتبر خریداری نمایید.


چگونه می توانید سیستم ایزو 9001 را در سازمان خود پیاده سازی و اجرایی نمایید؟

سرمایه گذاری در ایزو 9001 با هدف بهبود کسب و کار و یا پاسخگویی به نیاز سازمان ها در مناقصات صورت می پذیرد. پیاده سازی گواهینامه ایزو 9001 در هر سازمانی به این دلیل انجام میگیرد که سازمان حداکثر استفاده از سیستم ایزو 9001 را در سازمان خود ببرد.


چگونه می توانم ISO 9001 را اجرا کنیم؟

برای سازمان های بزرگ و کوچک هنگام اجرای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 ، ملاحظات مهمی وجود دارد.ایزو 9001 ابزار قدرتمند برای بهبود کسب و کار است و بنابراین شما باید در مورد نحوه مدیریت کسب و کار خود و اهداف استراتژیک خود فکر کنید.تعهد به پیاده سازی صحیح ایزو 9001 بسیار مهم است و باید اطمینان حاصل شود که افراد برای اجرای موثر ایزو 9001 آموزش دیده اند.

اخذ گواهینامه ایزو


راهنمایی هایی برای اجرای ISO 9001:

✔ تعهد و حمایت از مدیریت ارشد

✔ تمام کسب و کار را با ارتباطات داخلی خوب درگیر کنید.

✔ سیستم های کیفیت موجود خود را با نیازهای ISO 9001 مقایسه کنید.

✔ دریافت بازخورد مشتری و تامین کننده در مدیریت کیفیت فعلی.

✔ برای رسیدن به بهترین نتایج، یک تیم پیاده سازی ایجاد کنید.

✔ نقشه ها و نقش ها، مسئولیت ها و زمان بندی ها را به اشتراک بگذارید.

✔ اصول مدیریت کیفیت را به کسب و کار خود متصل کنید.

✔ مشارکت کارکنان را با آموزش و انگیزش انگیزه دهید.

✔ به طور منظم سیستم ISO 9001 خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما آن را به طور مداوم بهبود می دهید.


پس از اخذ گواهینامه ایزو 9001

هنگامی که گواهینامه ISO 9001 را کسب می کنید، می توانید به محصولات و خدمات با کیفیت را به مشتریان و ذینفعان خود نشان دهید. مزایای دریافت ایزو بسیار زیاد بوده و این یک فرصت عالی برای جشن گرفتن موفقیت شما، تبلیغ کسب و کار شما و نشان دادن این است که شما یک تامین کننده معتبر هستید که می تواند فرصت های کسب و کار جدید را باز کند.با توجه به مطالب فوق اخذ گواهینامه ایزو 9001 در اولین قدم سبب افزایش کیفی و سازماندهی شرکت در زمینه ارائه خدمات خود می شود و این موضوع نقش مهمی در سازمان هایی دارد که به طور سلیقه ای اداره می شوند.با به پیش بردن خدمات بر اساس استانداردهای این گواهینامه می توان نتیجه دائمی آن را در بهبود کیفیت خدمانت و محصولات شرکت ها را شاهد بود.


اگر قصد اخذ گواهینامه ایزو برای مشاغل و شرکت های خود را دارید ، جهت راهنمایی بیشتر و هرگونه مشاوره ایزو 9001 در زمینه نحوه و شرایط اخذ ایزو می توانید با کارشناسان ما در شرکت QAL در ارتباط باشید.


اخذ ایزو 10004

ایزو 10004 راهنمایی هایی را برای اجرای فرآیندهای نظارت و ارزیابی رضایت مشتری تعریف و ارائه می دهد ISO 10004 برای استفاده درهمه سازمان ها صرف نظر از نوع، اندازه یا محصول ارائه شده است.

درباره گواهینامه های ایزو

ایزو یک سازمان بین المللی مستقل و غیر دولتی است که دارای 162 سازمان استاندارد ملی است. دبیرخانه مرکزی این سازمان در ژنو سوئیس می باشد و کشور ایران نیز یکی از اعضای این سازمان می باشد. در حقیقت کلمه ISO مخفف عبارت International Organization for Standardization می باشد که به معنای سازمان بین المللی استاندارد سازی می باشد.اخذ گواهینامه ایزو یکی از

گواهینامه ایزو SFBB

غذای امن تر، کسب و کار بهتر: اخذ گواهینامه ایزو Sfbb یعنی دستورالعمل های مدیریت ایمنی مواد غذایی و مقررات بهداشت مواد غذایی در شرکت های کوچک برای رسیدن به غذای سالم تر، کسب و کار بهتر.

نام تجاری یا برند

هدف از نام تجاری یا برند، انتقال پیام نام تجاری، ایجاد وفاداری مشتری به برند ، متقاعد کردن خریدار برای محصول است. برند - نام تجاری -شکل دهنده ی درک مشتری از محصول است. هدف اصلی از نام تجاری یا برند "ایجاد تمایز" است. برند قوی تعلل ، شک و تردید مشتریان در مورد خطرات مالی، اجتماعی و امنیتی در هنگام خرید کالا یا خدمت را کاهش داده و بر قدرت تصمیم گیری تاثیر میگذارد.

گواهینامه های ایزو پرکاربرد

با وجود مشاغل و حرفه های مختلفی که امروزه در سطح جهانی وجود دارد می بایست برای هریک از آن ها استاندارد هایی واحد و جهانی معرفی شود.به همین دلیل گواهینامه ایزو انواع مختلفی دارد که هرکدام برای کابردی خاص مورد استفاده قرار می گیرند که در این میان تعدادی از آن ها کاربرد بیشتری دارند.

گواهینامه ایزو IWA1

IWA1:2005 فراهم کننده راهنمایی برای سازمانهای درمانی است که مشغول مدیریت، ارائه، یا نظارت بر خدمات و محصولات درمانی، اعم از آموزش و یا تحقیق، در پروسه ای مداوم به انسان ها، فارغ از نوع، اندازه و محصول یا خدمت ارائه شده هستند.