اخذ گواهینامه ایزو 18001 - 2007 OHSAS


OHSAS 18001:2007 : مدیریت سلامت و ایمنی شغلی (OHS)


استاندارد ایزو 18001 حداقل الزامات لازم را برای مدیریت بهتر و تعیین ایمنی شغلی را محیا می نماید. با دریافت مشاوره و گواهینامه استاندارد ایزو 18001 سلامت و ایمنی (H & S) را به کسب و کارتان برسانید و حداکثر درآمد کارکنان، عملیات و مشتریان خود را به دست آورید.

استاندارد OHSAS 18001 چیست؟


استاندارد 18001 چارچوبی برای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (OHS) است و بخشی از OHSAS 18000 (که بعضی اوقات بعنوان استاندارد ISO 18000 شناخته می شود) همراه با OHSAS 18002 می باشد. این استاندارد می تواند به شما کمک کند تا سیاست ها، رویه ها و کنترل هایی که برای سازمانتان لازم است را شناسایی کنید و برای دستیابی به بهترین شرایط کاری و محیط کاری و ایمنی محل کار، مطابق با بهترین روش های شناخته شده بین المللی اقدامات لازم را انجام دهید.
داد. 

آیا شما برای مدیریت بهداشت و ایمنی محل کار خود آماده هستید؟


آیا شما بتازگی میخواهید استاندارد BS OHSAS 18001 را در سازمان خود استقرار دهید و یا به دنبال تخصص بیشتری هستید. شرکت QAL می تواند با برگزاری دوره های آموزشی مناسب، منابع معتبر کمک به سازمان شما برای استقرار این استاندارد را داشته باشد. ما بسته های خدماتی را ارائه می دهیم که می تواند به کسب و کار شما رونق بیشتری بخشد تا بتوانید مدیریت سلامت و ایمنی خود را افزایش دهید و از طرفی کاهش هزینه های خدماتی که نیازی به آنها ندارید را بدنبال داشته باشید. یک بسته سفارشی BS OHSAS 18001 می تواند برای برطرف کردن پیچیدگی سازمان شما و متناسب با حیطه کاری مجموعه شما طراحی و پیاده سازی شود. گواهینامه ایزو 18001شروع کار با OHSAS 18001- مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی (OHS)

 OHSAS 18001 انتخاب مناسب برای شناسایی و مدیریت خطرات و خطرات بهداشت و ایمنی شغلی است

 OHSAS 18001 مدیریت بهداشت و ایمنی چیست؟


OHSAS 18001 یک استاندارد واقعا بین المللی است که الزامات لازم برای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را تعیین می کند بهترین تمرین برای هر سازمانی 
این امکان را فراهم میکند که به شما  کمک و راهنمایی میکند برای  طراحی چارچوب بهداشت و ایمنی خود 
به شما اجازه می دهد تمام کنترل ها و فرآیندهای مربوطه را به یک سیستم مدیریتی  بهم مرتبط کنید
BS OHSAS 18001 همچنین می تواند برای انواع سازمان ها برای کمک به از بین بردن یا به حداقل رساندن خطرات و خطرات عملیاتی سازگار باشد
این استاندارد برای کمک به ایجاد بهترین شرایط کاری در سازمان شما طراحی شده است  و

به شما برای برآوردن نیازهای قانونی، صنعت و الزامات مشتری کمک میکند

مزایای OHSAS 18001 مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی چیست؟

1- بهترین شرایط کاری ممکن را در سراسر سازمان ایجاد میکند
2- شناسایی خطرات و قرار دادن در محل کنترل برای مدیریت آنها
3- کاهش حوادث و بیماری ها  در محل کار و کاهش هزینه های مربوطه و خرابی
4- مشارکت و انگیزه دادن  به کارکنان با شرایط کار بهتر و ایمن تر
5- شرح دادن انطباق با مشتریان و تامین کنندگان

پیاده سازی مدیریت ایمنی و ایمنی OHSAS 18001

بوسیله BS OHSAS 18001 بیشتر از کارکنان خود محافظت کنید
ذینفعان مطمئن میشوند  که شما به طور جدی مسئولیت شرکت خود را بر عهده دارید و می تواند برای شما مزیت رقابتی فراهم کند
زمانیکه یک سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی حرفه ای OHSAS 18001 ایجاد شود شما می توانید سیاست ها، روش ها و کنترل هایی را که برای سازمان شما لازم است برای دستیابی به بهترین شرایط ممکن برای کارتان ایجاد کنید.

آیا سازمان شما برای پیاده سازی آماده هست؟

هر سازمان با خطرات متفاوتی مواجه هست و همان سازمان با مدیریت بهداشت و ایمنی خود در مرحله ای متفاوت قرار می گیرد. به همین دلیل ما بسته های سفارشی را برای اولین بار به شما ارائه می دهیم تا سلامت و ایمنی را به شما معرفی کنیم. بسته ایزو OHSAS 18001 می تواند تنها محصولات و خدمات مورد نیاز شما را شامل شود که این به شما کمک می کند تا هزینه های محصولات و خدمات غیر ضروری را کاهش دهید و بر چالش های بهداشت و ایمنی خاصی که با آن مواجه هستید غلبه کنید.

ما به شما کمک می کنیم یک پروژه OHSAS 18001 را با سیستم هایی که قبلا در اختیار داشته اید تطبیق دهید و اجرایی نمائید. ما به شما برای شناسایی و به حداقل رساندن خطرات بهداشت و خطرات ایمنی کمک می کنیم. با اجرایی کردن شرایط استاندارد 18001 به کارمندان و مشتریان خود این اطمینان را بدهید که حفظ نام تجاری و رسیدن به بهبود وضعیت عرضه کننده که ایده آل هر سازمانی هست ، بخشی از آینده شما می شود.

آخرین به روز رسانی ایزو 45001 – اکتبر 2017

سازمان جهانی ایزو تاریخ انتشار اولیه استاندارد ایزو FDIS ISO 45001 را از 27 نوامبر تایید کرده است و انتشار نسخه نهایی این استاندارد احتمالا در نیمه اول سال 2018 خواهد بود.
OHSAS 18001 در پی انتشار ایزو 45001 حذف خواهد شد و سازمان هایی که در حال حاضر به OHSAS 18001 گواهی داده می شوند، دوره سه ساله ای برای تبدیل استاندارد 18001 خود  بهISO 45001 فرصت خواهند داشت. شرکت QAL همچنان به حفظ مشتریان خود با توسعه استاندارد 18001 به ایزو 45001 به کمک اطلاع رسانی ، برگزاری دوره های آموزشی ادامه خواهد ایزو 45001 2017شرایطی که با اجرای OHSAS 18001 در سازمان شما به آن دست می یابید: 
1. تعهد و حمایت از مدیریت ارشد را دریافت کنید.
2. تمام کسب و کار را با ارتباطات داخلی بخوبی درگیر کنید.
3.تطابق شیوه های مدیریت بهداشت و ایمنی موجود با الزامات استاندارد OHSAS 18001.
4. بازخورد کارکنان و تأمین کنندگان در مورد مدیریت سلامت و ایمنی فعلی را دریافت کنید.
5. برای رسیدن به بهترین نتایج، یک تیم پیاده سازی ایجاد کنید.
6. نقشه ها، مسئولیت ها و زمان بندی ها را به اشتراک بگذارید.
7. الزامات استاندارد OHSAS 18001 را با کسب و کارتان منطبق کنید.
8. کارمندان را درگیر آموزش و یادگیری کنید.
9. اشتراک دانش OHSAS 18001 و تشویق کارمندان به آموزش موارد جدید و منطبق با استاندارد 18001.
10. به طور منظم سیستم OHSAS 18001 خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور مداوم آن را اجرایی و بهبود می بخشید. 
استانداردهای خود را برای کارکنان و مشتریان خود با صدور ایزو بهداشت و ایمنی به بهترین نحو افزایش دهید. OHSAS 18001 بهترین مرجع برای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای است. با به دست آوردن گواهینامه این استاندارد شما می توانید رفاه کارکنان خود را اولویت بندی و رضایت مشتری را بهبود بخشید.

چگونه میتوان گواهینامه ی OHSAS 18001 گرفت ؟

ما روند صدور گواهینامه ایزو را ساده می کنیم. پس از دریافت درخواست شما، یک مدیر سرویس دهنده را تعیین می کنیم که از طریق مراحل زیر،  شما و کسب و کارتان را هدایت کند.
1- تجزیه و تحلیل
این سرویس پیش ارزیابی اختیاری است که در آن نگاهی دقیق تر به نظام مدیریت ایمنی شغلی می شود و ما آن را با الزامات OHSAS 18001 مقایسه می کنیم. این کمک می کند تا مناطقی را شناسایی کنیم که قبل از انجام ارزیابی رسمی، نیاز به کار بیشتری دارند. (صرفه جویی در وقت و هزینه)
2- ارزیابی رسمی
این اتفاق در دو مرحله انجام میشود. ابتدا آمادگی سازمان شما برای ارزیابی را با بررسی اینکه آیا الزامات OHSAS 18001 ضروری است، بررسی می کنیم.  ما جزئیات یافته هایمان را از طریق پورتال اطمینان به اشتراک می گذاریم، بنابراین اگر شکاف ها را پیدا کنیم، می توانید آنها را ببندید.
دیگر اینکه، اگر همه الزامات در محل مستقر باشند، ما اجرای رویه ها و کنترل ها را در سازمان شما ارزیابی می کنیم تا مطمئن شویم که آنها به طور موثر در صدور گواهینامه OHSAS 18001 تاثیر دارند .
3- صدور گواهینامه 
هنگامی که شما ارزیابی رسمی را پشت سر گذاشته اید، یک گواهینامه OHSAS 18001 دریافت خواهید کرد که برای سه سال معتبر است. مدیر سرویس شما در این زمان با شما در تماس باقی می ماند بتا اطمینان حاصل شود که به طور منظم سیستم شما بهبود می یابد .

حفظ سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی 18001  OHSAS
مدیریت سلامت و ایمنی شغلی یک تعهد بلند مدت است. هرچقدر بیشتر در آن سرمایه گذاری می کنید، بیشتر سازمان، کارکنان و مشتریان شما منتفعا خواهند بود. OHSAS 18001 به مدیریت خطرات کمک می کند و خطر را کاهش می دهد تا راه را برای محیط کار ایمن تر، عملکرد بهتر و انطباق مستمر با بهترین روش های صنعت فراهم نماید.

 به روز رسانی منظم در مورد آخرین پیشرفت های بهداشت و ایمنی شغلی و دیگر سیستم های مدیریتی اطمینان حاصل کنید که همیشه به روز باشید. شما همچنین می توانید مهارت های خود را در ارتباط با دوره های آموزشی خود حفظ کنید. همه اینها، به علاوه پشتیبانی از مدیر سرویس گیرنده و بازبینی های کسب و کار، به سازمان شما کمک می کند تا سازگار و رقابتی باقی بماند و همچنان بهبود یابد.


 ممیزان QAL چه ویژگی هایی باید داشته باشند ؟

کلیه اشخاص دخیل در انجام ممیزی سیستم مدیریت کیفیت باید شایستگی و دانش لازم را براساس الزامات شایستگی ایزو 17021:2011 که در زیر بدان اشاره شده است ، داشته باشند . لازم نیست که کلیه اعضای تیم ممیزی شایستگی یکسان داشته باشند، بلکه تیم ممیزی می تواند برای انجام یک ممیزی شایستگی کافی داشته باشد
ادامه مطلب

 ایزو چیست ؟

در سال 1946 بیش از 25 کشور در مؤسسه مهندسان عمران در لندن ملاقات کردند تا یک سازمان بین المللی جدید ایجاد کنند که هدف آن «تسهیل هماهنگی و هماهنگی بین المللی استانداردهای صنعتی» بود. از این پس، سازمان های جدید ISO در ماه فوریه 1947 عملیات خود را آغاز کردند.
ادامه مطلب

 گواهینامه ایزو IWA1:2005

IWA1:2005 فراهم کننده راهنمایی برای سازمانهای درمانی است که مشغول مدیریت، ارائه، یا نظارت بر خدمات و محصولات درمانی، اعم از آموزش و یا تحقیق، در پروسه ای مداوم به انسان ها، فارغ از نوع، اندازه و محصول یا خدمت ارائه شده هستند.
ادامه مطلب

 شرایط تعلیق و ابطال گواهینامه ایزو

تعلیق گواهینامه ایزو ، ابطال گواهینامه و یا کاهش دامنه گواهینامه باید یک خط مشی و رویه ای برای تعلیق و ابطال و کاهش دامنه گواهینامه های ایزو و استانداردها وجود داشته باشد. سازمان گواهی کننده باید در موارد زیر گواهینامه را تعلیق کند:
ادامه مطلب

 گواهینامه ایزو SFBB

غذای امن تر، کسب و کار بهتر: اخذ گواهینامه ایزو Sfbb یعنی دستورالعمل های مدیریت ایمنی مواد غذایی و مقررات بهداشت مواد غذایی در شرکت های کوچک برای رسیدن به غذای سالم تر، کسب و کار بهتر.
ادامه مطلب

 گواهینامه IMS

IMS (سیستم مدیریت یکپارچه) یک پایگاه داده و سیستم مدیریت معاملات است که ابتدا توسط IBM در سال 1968 برای پشتیبانی از برنامه فضایی آپولو ناسا معرفی شد. IMS در واقع ترکیبی از یک سیستم مدیریت کیفیت ، یک سیستم زیست محیطی و یک سیستم بهداشت و ایمنی است که در کنار یکدیگر سیستم مدیریت یکپارچه یا همان IMS را تشکیل می دهند.
ادامه مطلب