ISO TS 29001

استاندارد مفاهیم و الزامات حوزه نفت و گاز

ISO / TS 29001 الزاماتی را در حوزه سیستم مدیریت کیفیت برای طراحی، توسعه، تولید، نصب و خدمات محصولات صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی تعریف می کند. در ادامه توضیحاتی در خصوص اخذ گواهینامه ایزو ISO / TS 29001 ارائه خواهیم داد.


ISO/TS 29001 چیست؟

ایزو 29001 به طور مستقیم در نتیجه همکاری بین سازمان بین المللی صدور گواهینامه ایزو و صنعت نفت و گاز (به رهبری موسسه نفت آمریکا API) به طور خاص بر روی زنجیره تامین نفت و گاز تمرکز دارد. برای اخذ گواهینامه ایزو ISO / TS 29001 باید به نکته دقت کرد که این استاندارد براساس ایزو 9001 طراحی شده است و شامل الزاماتی که تاکید بر پیشگیری از نقص و کاهش تغییرات و ضایعات از ارائه دهندگان خدمات دارد، می باشد.


این الزامات به طور جداگانه توسعه یافته اند تا از نتیجه اجرای آنها در سازمان اطمینان حاصل شود. آنها همچنین از تطابق جهانی و تضمین کیفیت در عرضه کالاها و خدمات ارائه دهندگان پیروی کرده اند که اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که شکست کالا یا خدمات تأثیرات جدی برای شرکت ها و صنایع داشته باشد. این استاندارد برای همه سازمان هایی است که در زنجیره تامین صنعت نفت و گاز فعالیت می کنند و صدور گواهینامه ISO / TS 29001 استانداردها و بهبود خدمات سازمان در بخش های مختلف را تضمین می کند.


مزایای اخذ ایزو TS 29001 چیست؟

✔ بدست آوردن مجوز کسب و کار خود با اخذ ایزو، برای افزایش قرارداد و چشم اندازهای موفق

✔ پایبندی به تعهدات سازمان به بهترین شیوه به ذینفعان و مشتریان

✔ بهبود ریسک و افزایش کارایی با اخذ گواهینامه ایزو ISO / TS 29001

✔ ساده نمودن مراحل خدمات و رسیدن به کیفیت بهتر و کاهش ضایعات

✔ ارتباط بهتر و ارزیابی منظم منجر به بهبود مستمر می شود.


سازمان هایی که در زنجیره تامین نفت و گاز فعالیت می کنند، نیاز به اخذ گواهینامه ایزو سیستم مدیریت کیفیت ISO / TS 29001 دارند. در صنعت تایید کیفیت محصولات و خدمات شما از طریق صدور و اخذ گواهینامه ایزو ISO / TS 29001، نشان دهنده تعهد شما به کیفیت کارتان به مشتریان و سهامداران است. استاندارد ISO / TS 29001 بر اساس سیستم استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001 شناخته شده بین المللی است. استاندارد ISO / TS 29001 به عنوان یک نتیجه مستقیم از مشارکت بین ISO و صنعت نفت و گاز بین المللی است.

اخذ گواهینامه ایزو TS 29001


پیاده سازی ISO / TS 29001 با SGS تعهد سازمان شما نسبت به کیفیت را نشان می دهد. این سیستم فرآیندهای شما را پوشش می دهد و نشان می دهد که شما به پرسنل و مردم خود اهمیت می دهید. صدور گواهینامه ISO / TS 29001 می تواند به موازات صدور گواهینامه ISO 9001 به سازمان شما اعطا شود.


در حال حاضر نیاز به کیفیت در هر کسب و کار در سراسر جهان وجود دارد. اگر فعالیت و کسب و کار شما مرتبط با طراحی ، توسعه، تولید، نصب و خدمات محصولات نفت، گاز و پتروشیمی و گاز طبیعی می باشد، اخذ گواهینامه ایزو ISO 29001 استاندارد های کیفیت الزامات مورد نیاز شرکت شما را معین و مشخص می کند.


مزیت اصلی اخذ ایزو در کسب و کار شما، تغییر در سطوح کارایی و بهره وری شما خواهد بود. این استاندارد افزایش قابل توجهی در سطح کیفیت خواهد داشت. سیستم مدیریت نفت و گاز گواهینامه ای است که سطح کارآیی و بهره وری جدیدی را در کسب و کار شما به ویژه در مدیریت زنجیره تامین آن به ارمغان می آورد. مشخصات بسیاری وجود دارد که باید به عنوان بخشی از استاندارد ISO دنبال شود و این مراحل تعریف شده برای تحویل کیفیت است. اخذ گواهینامه ایزو ISO 29001 به معنی کیفیت عرضه خوب و سرویس مطمئن برای ارائه دهندگان است.


دیگر مزایای اخذ گواهینامه ایزو 29001

سیستم مدیریت نفت و گاز دارای مزایایی فراوان و خیلی بیشتر از چیزی است که به نظر می آید.


شما با اخذ گواهینامه ایزو ISO / TS 29001 قادر خواهید بود به قرارداد های بین المللی که در حال ارائه هستند دسترسی داشته باشید.

• بازاریابی کسب و کار شما بسیار آسان می شود و می توانید معاملات بهتری انجام دهید .

• این امر برای شما آسان تر می شود تا مجوز بیشتری برای افزایش تعداد قرارداد ها و چشم انداز برای فروش کسب کنید .

• هر ذینفع شرکت باید بداند که شرکتشان به سوی مسیر درست هدایت می شود.

• با چنین استاندارد کیفیتی ، تعهد خود به انجام کار با کیفیت را نشان می دهید.

• شما قادر به کاهش هزینه ها و افزایش کارایی در سیستم می باشید. این به معنای بهبود کیفیت تولید و کاهش خسارات است.

• ارزیابی سیستم با اخذ گواهینامه ایزو ISO / TS 29001 به شما کمک می کند تا خطرات و تهدیدات در شرکت را درک کنید.

• شما می توانید بدانید که چه چیزی در کسب و کار شما اشتباه است و چگونه باید آن را تعمیر کنید.


جلسه بازنگری مدیریت چیست ؟

جلسات بازنگری مدیریت هر یکسال یکبار برگزار میشود و در آن سیستم مدیریت کیفیت و اثربخشی فرآیند صدور گواهینامه ایزو بررسی میشود و نتایج حاصل از این بازنگری باید به جلسه بعدی کمیته ارائه شود. نماینده مدیریت سازمان مسئول برگزاری جلسات و همچنین رئیس جلسات بازنگری مدیریت می باشد.شرکت کنندگان باید شامل مدیرعامل، نماینده مدیریت و در صورت نیاز مدیران واحدها باشد.

اخذ ایزو 10002

نارضایتی مشتری می تواند منجر به صدمه به تجارت ها و سازمان ها شود. مدیر باهوش راه هایی برای متفاوت کردن خود از رقبا، تعریف استاندارد خدمات مشتری و ارایه یک سیستم رسیدگی به شکایات مستمر برای مشتریان خود پیدا خواهد کرد.مدیریت شکایت چالش بر انگیز است زیرا همیشه یک راه حل ثابت وجود ندارد. موفقیت در این امر به نحوه شناخت شما از شکایت، نوع رسیدگی به آن و میزان رضایت مشتری از راه حل ارائه شده بستگی دارد. اخذ گواهینامه ایزو 10002 به سازمان ها در شناسایی، مدیریت و شناخت شکایات مشتری ها کمک می کند.

گواهینامه نشان حلال

استاندارد حلال – HALAL – توسط گروهی از کارشناسان استاندارد سازی سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) و توسط کمیته فنی استانداردها و مؤسسه مترولوژی کشورهای اسلامی (SMIIC) در مورد مسائل مربوط به مواد غذایی حلال به تصویب رسیده است.

گواهینامه ایمنی و بهداشتی آموزشگاههای آرایشی و آرایشگاهها

امروزه بسیاری از بانوان اقدام به یادگیری آرایشگری و مشاغل مرتبط با این زمینه می نمایند.این افراد برای توسعه کسب و کار خود و جذب مشتری نیاز به انجام پروسه های مهمی را دارد که یکی از مهم ترین آن ها اخذ گواهینامه ایزو ایمنی و بهداشتی آرایشگری می باشد.اطمینان مشتریان درباره شرایط و کیفیت کار شما در آرایشگاه می توانند مهم ترین رکن بازخورد مثبت و جلب مشتری باشد.

گواهینامه ایزو IWA1

IWA1:2005 فراهم کننده راهنمایی برای سازمانهای درمانی است که مشغول مدیریت، ارائه، یا نظارت بر خدمات و محصولات درمانی، اعم از آموزش و یا تحقیق، در پروسه ای مداوم به انسان ها، فارغ از نوع، اندازه و محصول یا خدمت ارائه شده هستند.

گواهینامه ارگانیک

کارشناسان معتقدند استفاده از محصولات ارگانيک هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت تأثير بسيار زيادي بر افزايش سلامت دارد. اما دقيقا منظور ما از توليد ارگانيک چيست؟ همان طور که اشاره شد غذاي ارگانيک يا طبيعي بدون دخالت آفت کش ها و کودهاي شيميايي توليد مي شود. در واقع اين روش شيوه اي از کشاورزي است که طي آن در هيچ يک از مراحل کاشت تا برداشت، جمع آوري و بسته بندي محصولات کشاورزي از کود شيميايي استفاده نمي شود.