اخذ گواهینامه ایزو 18001 - 2007 OHSAS


OHSAS 18001:2007 : مدیریت سلامت و ایمنی شغلی (OHS)


استاندارد ایزو 18001 حداقل الزامات لازم را برای مدیریت بهتر و تعیین ایمنی شغلی را محیا می نماید. با دریافت مشاوره و گواهینامه استاندارد ایزو 18001 سلامت و ایمنی (H & S) را به کسب و کارتان برسانید و حداکثر درآمد کارکنان، عملیات و مشتریان خود را به دست آورید.

استاندارد OHSAS 18001 چیست؟


استاندارد 18001 چارچوبی برای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (OHS) است و بخشی از OHSAS 18000 (که بعضی اوقات بعنوان استاندارد ISO 18000 شناخته می شود) همراه با OHSAS 18002 می باشد. این استاندارد می تواند به شما کمک کند تا سیاست ها، رویه ها و کنترل هایی که برای سازمانتان لازم است را شناسایی کنید و برای دستیابی به بهترین شرایط کاری و محیط کاری و ایمنی محل کار، مطابق با بهترین روش های شناخته شده بین المللی اقدامات لازم را انجام دهید.
داد. 

آیا شما برای مدیریت بهداشت و ایمنی محل کار خود آماده هستید؟


آیا شما بتازگی میخواهید استاندارد BS OHSAS 18001 را در سازمان خود استقرار دهید و یا به دنبال تخصص بیشتری هستید. شرکت QAL می تواند با برگزاری دوره های آموزشی مناسب، منابع معتبر کمک به سازمان شما برای استقرار این استاندارد را داشته باشد. ما بسته های خدماتی را ارائه می دهیم که می تواند به کسب و کار شما رونق بیشتری بخشد تا بتوانید مدیریت سلامت و ایمنی خود را افزایش دهید و از طرفی کاهش هزینه های خدماتی که نیازی به آنها ندارید را بدنبال داشته باشید. یک بسته سفارشی BS OHSAS 18001 می تواند برای برطرف کردن پیچیدگی سازمان شما و متناسب با حیطه کاری مجموعه شما طراحی و پیاده سازی شود. گواهینامه ایزو 18001شروع کار با OHSAS 18001- مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی (OHS)

 OHSAS 18001 انتخاب مناسب برای شناسایی و مدیریت خطرات و خطرات بهداشت و ایمنی شغلی است

 OHSAS 18001 مدیریت بهداشت و ایمنی چیست؟


OHSAS 18001 یک استاندارد واقعا بین المللی است که الزامات لازم برای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را تعیین می کند بهترین تمرین برای هر سازمانی 
این امکان را فراهم میکند که به شما  کمک و راهنمایی میکند برای  طراحی چارچوب بهداشت و ایمنی خود 
به شما اجازه می دهد تمام کنترل ها و فرآیندهای مربوطه را به یک سیستم مدیریتی  بهم مرتبط کنید
BS OHSAS 18001 همچنین می تواند برای انواع سازمان ها برای کمک به از بین بردن یا به حداقل رساندن خطرات و خطرات عملیاتی سازگار باشد
این استاندارد برای کمک به ایجاد بهترین شرایط کاری در سازمان شما طراحی شده است  و

به شما برای برآوردن نیازهای قانونی، صنعت و الزامات مشتری کمک میکند

مزایای OHSAS 18001 مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی چیست؟

1- بهترین شرایط کاری ممکن را در سراسر سازمان ایجاد میکند
2- شناسایی خطرات و قرار دادن در محل کنترل برای مدیریت آنها
3- کاهش حوادث و بیماری ها  در محل کار و کاهش هزینه های مربوطه و خرابی
4- مشارکت و انگیزه دادن  به کارکنان با شرایط کار بهتر و ایمن تر
5- شرح دادن انطباق با مشتریان و تامین کنندگان

پیاده سازی مدیریت ایمنی و ایمنی OHSAS 18001

بوسیله BS OHSAS 18001 بیشتر از کارکنان خود محافظت کنید
ذینفعان مطمئن میشوند  که شما به طور جدی مسئولیت شرکت خود را بر عهده دارید و می تواند برای شما مزیت رقابتی فراهم کند
زمانیکه یک سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی حرفه ای OHSAS 18001 ایجاد شود شما می توانید سیاست ها، روش ها و کنترل هایی را که برای سازمان شما لازم است برای دستیابی به بهترین شرایط ممکن برای کارتان ایجاد کنید.

آیا سازمان شما برای پیاده سازی آماده هست؟

هر سازمان با خطرات متفاوتی مواجه هست و همان سازمان با مدیریت بهداشت و ایمنی خود در مرحله ای متفاوت قرار می گیرد. به همین دلیل ما بسته های سفارشی را برای اولین بار به شما ارائه می دهیم تا سلامت و ایمنی را به شما معرفی کنیم. بسته ایزو OHSAS 18001 می تواند تنها محصولات و خدمات مورد نیاز شما را شامل شود که این به شما کمک می کند تا هزینه های محصولات و خدمات غیر ضروری را کاهش دهید و بر چالش های بهداشت و ایمنی خاصی که با آن مواجه هستید غلبه کنید.

ما به شما کمک می کنیم یک پروژه OHSAS 18001 را با سیستم هایی که قبلا در اختیار داشته اید تطبیق دهید و اجرایی نمائید. ما به شما برای شناسایی و به حداقل رساندن خطرات بهداشت و خطرات ایمنی کمک می کنیم. با اجرایی کردن شرایط استاندارد 18001 به کارمندان و مشتریان خود این اطمینان را بدهید که حفظ نام تجاری و رسیدن به بهبود وضعیت عرضه کننده که ایده آل هر سازمانی هست ، بخشی از آینده شما می شود.

آخرین به روز رسانی ایزو 45001 – اکتبر 2017

سازمان جهانی ایزو تاریخ انتشار اولیه استاندارد ایزو FDIS ISO 45001 را از 27 نوامبر تایید کرده است و انتشار نسخه نهایی این استاندارد احتمالا در نیمه اول سال 2018 خواهد بود.
OHSAS 18001 در پی انتشار ایزو 45001 حذف خواهد شد و سازمان هایی که در حال حاضر به OHSAS 18001 گواهی داده می شوند، دوره سه ساله ای برای تبدیل استاندارد 18001 خود  بهISO 45001 فرصت خواهند داشت. شرکت QAL همچنان به حفظ مشتریان خود با توسعه استاندارد 18001 به ایزو 45001 به کمک اطلاع رسانی ، برگزاری دوره های آموزشی ادامه خواهد ایزو 45001 2017شرایطی که با اجرای OHSAS 18001 در سازمان شما به آن دست می یابید: 
1. تعهد و حمایت از مدیریت ارشد را دریافت کنید.
2. تمام کسب و کار را با ارتباطات داخلی بخوبی درگیر کنید.
3.تطابق شیوه های مدیریت بهداشت و ایمنی موجود با الزامات استاندارد OHSAS 18001.
4. بازخورد کارکنان و تأمین کنندگان در مورد مدیریت سلامت و ایمنی فعلی را دریافت کنید.
5. برای رسیدن به بهترین نتایج، یک تیم پیاده سازی ایجاد کنید.
6. نقشه ها، مسئولیت ها و زمان بندی ها را به اشتراک بگذارید.
7. الزامات استاندارد OHSAS 18001 را با کسب و کارتان منطبق کنید.
8. کارمندان را درگیر آموزش و یادگیری کنید.
9. اشتراک دانش OHSAS 18001 و تشویق کارمندان به آموزش موارد جدید و منطبق با استاندارد 18001.
10. به طور منظم سیستم OHSAS 18001 خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طور مداوم آن را اجرایی و بهبود می بخشید. 
استانداردهای خود را برای کارکنان و مشتریان خود با صدور ایزو بهداشت و ایمنی به بهترین نحو افزایش دهید. OHSAS 18001 بهترین مرجع برای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای است. با به دست آوردن گواهینامه این استاندارد شما می توانید رفاه کارکنان خود را اولویت بندی و رضایت مشتری را بهبود بخشید.

چگونه میتوان گواهینامه ی OHSAS 18001 گرفت ؟

ما روند صدور گواهینامه ایزو را ساده می کنیم. پس از دریافت درخواست شما، یک مدیر سرویس دهنده را تعیین می کنیم که از طریق مراحل زیر،  شما و کسب و کارتان را هدایت کند.
1- تجزیه و تحلیل
این سرویس پیش ارزیابی اختیاری است که در آن نگاهی دقیق تر به نظام مدیریت ایمنی شغلی می شود و ما آن را با الزامات OHSAS 18001 مقایسه می کنیم. این کمک می کند تا مناطقی را شناسایی کنیم که قبل از انجام ارزیابی رسمی، نیاز به کار بیشتری دارند. (صرفه جویی در وقت و هزینه)
2- ارزیابی رسمی
این اتفاق در دو مرحله انجام میشود. ابتدا آمادگی سازمان شما برای ارزیابی را با بررسی اینکه آیا الزامات OHSAS 18001 ضروری است، بررسی می کنیم.  ما جزئیات یافته هایمان را از طریق پورتال اطمینان به اشتراک می گذاریم، بنابراین اگر شکاف ها را پیدا کنیم، می توانید آنها را ببندید.
دیگر اینکه، اگر همه الزامات در محل مستقر باشند، ما اجرای رویه ها و کنترل ها را در سازمان شما ارزیابی می کنیم تا مطمئن شویم که آنها به طور موثر در صدور گواهینامه OHSAS 18001 تاثیر دارند .
3- صدور گواهینامه 
هنگامی که شما ارزیابی رسمی را پشت سر گذاشته اید، یک گواهینامه OHSAS 18001 دریافت خواهید کرد که برای سه سال معتبر است. مدیر سرویس شما در این زمان با شما در تماس باقی می ماند بتا اطمینان حاصل شود که به طور منظم سیستم شما بهبود می یابد .

حفظ سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی 18001  OHSAS
مدیریت سلامت و ایمنی شغلی یک تعهد بلند مدت است. هرچقدر بیشتر در آن سرمایه گذاری می کنید، بیشتر سازمان، کارکنان و مشتریان شما منتفعا خواهند بود. OHSAS 18001 به مدیریت خطرات کمک می کند و خطر را کاهش می دهد تا راه را برای محیط کار ایمن تر، عملکرد بهتر و انطباق مستمر با بهترین روش های صنعت فراهم نماید.

 به روز رسانی منظم در مورد آخرین پیشرفت های بهداشت و ایمنی شغلی و دیگر سیستم های مدیریتی اطمینان حاصل کنید که همیشه به روز باشید. شما همچنین می توانید مهارت های خود را در ارتباط با دوره های آموزشی خود حفظ کنید. همه اینها، به علاوه پشتیبانی از مدیر سرویس گیرنده و بازبینی های کسب و کار، به سازمان شما کمک می کند تا سازگار و رقابتی باقی بماند و همچنان بهبود یابد.


 گواهینامه ایزو 31000:2009

تمام فعالیت های یک سازمان که با ریسک همراه است باید مدیریت شود. فرآیند مدیریت ریسک به تصمیم گیری هایی کمک می نماید که همراه با در نظر گرفتن عدم قطعیت و امکان وقوع حوادث و رویدادهای (عمدی و غیر عمدی)آتی و اثرات آنها بر اهداف مورد توافق است.
ادامه مطلب

 جلسه بازنگری مدیریت چیست ؟

جلسات بازنگری مدیریت هر یکسال یکبار برگزار میشود و در آن سیستم مدیریت کیفیت و اثربخشی فرآیند صدور گواهینامه ایزو بررسی میشود و نتایج حاصل از این بازنگری باید به جلسه بعدی کمیته ارائه شود. نماینده مدیریت سازمان مسئول برگزاری جلسات و همچنین رئیس جلسات بازنگری مدیریت می باشد.شرکت کنندگان باید شامل مدیرعامل، نماینده مدیریت و در صورت نیاز مدیران واحدها باشد.
ادامه مطلب

 5s یا نظام آراستگی محیط کار

5S یا نظام آراستگی محیط کار ، نام یک روش سازمانی در محل کار است که از لیستی از پنج کلمه ی ژاپنی استفاده می کند : seiri، seiton، seiso، seiketsu و shitsuke.که همه انها با حرف S شروع می شوند.
ادامه مطلب

 مدل تعالی سازمانیEFQM

تعالي سازماني، از جمله مفاهيمي بوده است كه همواره سيستم‌هاي كاري و سازماني به دنبال آن بوده و در هر مرحله از تاريخ به گونه‌اي آن را بيان نموده‌اند. تعالي سازماني را مي‌توان رشد و ارتقاي سطح يك سازمان در تمامي ابعاد مختلف آن دانست.
ادامه مطلب

 گواهینامه نشان حلال

استاندارد حلال – HALAL – توسط گروهی از کارشناسان استاندارد سازی سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) و توسط کمیته فنی استانداردها و مؤسسه مترولوژی کشورهای اسلامی (SMIIC) در مورد مسائل مربوط به مواد غذایی حلال به تصویب رسیده است.
ادامه مطلب

 موارد مهم در ممیزی و صدور گواهینامه ایزو

موارد و نکات مختلفی وجود دارد که بر فرایند ممیزی و مراحل صدور گواهینامه ایزو موثر هستند.برای مثال روند ممیزی یک سازمان متقاضی اخذ ایزو که 2000 کارمند در شیفت های کاری خود دارد با سازمانی که دارای 10 کارمند است متفاوت خواهد.
ادامه مطلب